prázdný


Bílé šaty Marilyn Monroe se líbily všem kromě jejího manžela

Mezi nejslavnější filmové scény patří pohled na Marilyn Monroe, která ve filmu Slaměný vdovec z roku 1955 stojí nad mříží, pod níž jezdí newyorská podzemka. Proud vzduchu náhle zvedne její krásné bílé šaty a odhalí jí stehna. Tyto bílé šaty jí ušil její dvorní návrhář William Travilla, jenž se inspiroval tógami starověkého Řecka. Díky nim a této smyslné scéně si Marilyn získala další statisíce příznivců, na druhou stranu se objevil člověk, který tyto nádherné bílé šaty ze srdce nenáviděl. Byl to její manžel Joe DiMaggio. 

Marilyn a JoeDiMaggio se vzali v lednu 1954. Joe právě skončil se svou skvělou baseballovou kariérou a dal se na dráhu baseballového komentátora, sláva Marilyn prudce stoupala. Manželství však vydrželo pouze 274 dní. Zatímco Joe, coby potomek sicilských přistěhovalců, si přál spořádané manželství se ženou, která by o něj pečovala, Marilyn chtěla hrát a neustále pendlovala mezi Hollywoodem a New Yorkem. Poslední kapka, která rozhodla o rozchodu, prý byla scéna, ve které si zahrály Marilyniny bílé šaty.

Marilyn v té době natáčela film Slaměný vdovec v New Yorku, kam za ni přijel DiMaggio. Náhodou se ocitl při natáčení půlnoční scény, kdy Marilyn stojí nad mříží a proud vzduchu zvedá její nádherné bílé šaty. To by nebyl ani tak velký problém, kdyby však za zábranami nestály tisíce Newyorčanů a její bílé šaty (a samozřejmě i nádherné nohy) s velkým zájmem nepozorovaly. Když DiMaggio přišel na natáčení a viděl vlající bílé šaty své manželky, její stehna a hordy čumilů, musel ze scény odejít. Té noci se hvězdný pár pohádal a DiMaggio svou manželku dokonce i zbil. Její bílé šaty tak byly jednou z příčin jejich rozchodu. Pár byl poté ale i přesto v kontaktu, v roce 1962 se dokonce mluvilo o opětovné svatbě, ke které však nedošlo, protože tři dny před ní Marilyn zemřela. Joe DiMaggio na Marilyn pro její bílé šaty nezanevřel, posílal herečce na hrob květiny týden co týden, a když v roce 1999 umíral, prý jeho poslední slova byla: "Konečně se zase setkám s Marilyn." Její bílé šaty však "žily a žijí" dál.

Už v době svého vzniku se díky popsané scéně staly její bílé šaty legendou, která časem získávala na ceně. V červnu 2011 se v Los Angeles konala dražba, kdy jednou z položek byly i tyto nádherné bílé šaty, které podle jejich návrháře Williama Travilly měly symbolizovat nevinnost. Nevinná však rozhodně nebyla částka, za kterou byly tyto bílé šaty vydraženy. Neznámý kupec za ně zaplatil 4,6 milionu dolarů, tedy asi 80 milionů korun.


DomůDomů

Katalog zboží

Vyhledávání


Kanál RSS

Nejsou dostupné žádné zprávy RSS

Uživatel

Módní rádce

Tags