prázdný


Koktejlové šaty může nosit nejen Audrey Hepburn

Koktejlové šaty, nebo také koktejlky, lze nosit odpoledne i večer. Za jejich vznik vděčíme vlastně již návrhářce Coco Chanel, která tzv. "malé černé šaty" představila už ve 20. létech 20. století (a to na tu dobu ve velmi odvážné formě, která odkrývala kolena, což bylo pro tehdejší módní svět něco nepředstavitelného), a Christianu Diorovi, jenž je v malinko změněné formě znovuobjevil v roce 1948. Jeho cíl byl jednoduchý – navrhnout společenské šaty, které by ženy mohly obléknout odpoledne i večer. Tak vznikly vůbec první koktejlky.

Koktejlové šaty – šaty všemožných střihů a barev

Koktejlové šaty původně bývaly pouze v černé barvě a byly navrženy na odpolední setkání s pitím koktejlů. Jednalo se o společenskou událost, která sice vyžadovala společenské šaty, ale na kterou se nehodily tradiční večerní šaty. Vznikly tak jednoduché a vzdušné koktejlky, které však ženy záhy začaly nosit i na jiné společenské akce. Koktejlové šaty je tedy možné mít na sobě jak na plese, tak i během pracovního jednání. Barva koktejlek také už dávno není pouze černá. Lze si vybrat ze široké palety barev, stejně tak jako střihů a délky. Podle věku a postavy mohou tedy ženy volit jak z dlouhých koktejlových šatů až na zem, tak z koktejlek, které silně připomínají minišaty.

Nejznámější koktejlové šaty na světě

Víte, která herečka koktejlové šaty nejvíce proslavila? Byla to Audrey Hepburn zejména díky filmům Snídaně u Tiffanyho a Jak ukrást Venuši. Její koktejlky se dokonce dostaly i na plakáty k prvnímu filmu, což zapříčinilo doslova mánii žen po tom, pořídit si vlastní koktejlové šaty. U Snídaně u Tiffanyho to však nebyly jen tyto černé šaty, které už tak půvabné herečce dodávaly neuvěřitelný šmrnc, ale také nádherné doplňky v podobě drahokamů a perel a dlouhé cigaretové špičky. Její přirozenou krásu zde navíc zvýraznily také dlouhé černé rukavičky, s nimiž černé šaty výborně ladily. Hereččina fotografie v těchto koktejlových šatech se pak pro Audrey Hepburn stala prakticky ikonickou. Svědčí o tom i fotografie řady dívek, které se v podobné pozici a mající na sobě podobné koktejlové šaty dodnes nechávají fotit – mimochodem, jednou z těch, kdo si černé šaty takto oblékl a nechal se v nich vyfotografovat, byla dokonce i Paris Hilton.

Ve filmu Jak ukrást Venuši měla Audrey Hepburn na sobě hned několikery koktejlové šaty. A to nejen černé, ale i bílé. Přesto si diváci nejvíce zapamatovali právě ony černé šaty, ve kterých přišla Audrey na schůzku s Peterem O'Toolem do hotelu Ritz. Aby vzbudila dojem "nenápadnosti", doplnila tyto krajkové šaty také vkusnou černou škraboškou. A právě tyto koktejlové šaty byly předmětem aukce, která proběhla v roce 2009 v Londýně. Koktejlky nakonec připadly zájemci, který vyřkl sumu 60 tisíc liber, tedy zhruba 1,7 milionu korun. To však není nic proti tomu, za kolik byly vydraženy černé koktejlové šaty z filmu Snídaně u Tiffanyho. Na dražbě, která proběhla opět v Londýně, tentokrát však v roce 2006, za tyto koktejlky anonymní dražitel, jenž aukci sledoval přes telefon, nabídl neuvěřitelných 467 200 liber, tehdy zhruba 20 milionů korun. Černé koktejlové šaty slavné herečky se tak staly jedněmi z nejdražších šatů na světě.

V naší nabídce najdete desítky modelů - vyberte si ty svoje koktejlové šaty


DomůDomů

Katalog zboží

Vyhledávání


Kanál RSS

Nejsou dostupné žádné zprávy RSS

Uživatel

Módní rádce

Tags